Ko apskatīt

Atpūta Ko darīt Ko apskatīt

 
Mēs esam sagatavojuši sarakstu ar vietām, kuras jūs varat apmeklēt.

Tērvetes Dabas Parks

terveteTērvetes dabas parks ir labākā un draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas saspēli. Šī vieta neatstās vienaldzīgus arī tos, kuri apbrīno seno zemgaļu varenību. Tie mūsdienu paaudzēm māj atmiņas, pakāpušies trīs senajos pilskalnos.

Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz 3 stundas, ir Pasaku mežs, Rotaļu laukums un Rūķīšu mežs. Ne vienam vien dabas draugam apbrīnu izraisa unikālais priežu sils, kurā majestātiskajiem kokiem mūža ilgums tuvojas 300 gadiem.


Rundāles Pils

rundaleRundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri – centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā.


Krustu Kalns

Krustu KalnsTā ir unikāla vieta, kas dziļi emocionāli skar ikvienu, gan ticīgu, gan neticīgu, kurš vien pietuvojas tai. Ja saka, ka krusts izstaro enerģiju, tad cik lielai tai jābūt šajā vietā, kur tik daudz krustu vienuviet no visas pasaules malām? Krustu kalns ar katru dienu kļūst arvien plašāks un krustiem bagātāks. Nav iespējams sarēķināt, cik tūkstošu to ir, lai gan studenti, centīgi skaitot, esot secinājuši – vairāk par 100 tūkstošiem. Daiļamata meistaru ozolkokā darināti, metālā lieti, kokā grēbti. Gigantiski, lieli, mazi uz lielajiem. Krustiņu un lūgšanu kreļļu ķekari, krustiņu gūzmas uz lielajiem krustiem. Īsti meistardarbi un pavisam vienkārši. Ja līdzi nav atvesti krusti, tad tos var iegādāties uz vietas pie suvenīru tirgotājiem. Pa kalna šaurajām taciņām, malu neredzot, var maldīties kā krustu mežā, savādu noskaņu pārņemts. Brīžiem rodas sajūta kā kapsētā, jo ne mazums ir krustu ar cilvēku dzīves datiem. Tie atvesti arī bezvēsts pazudušo piemiņai. Leģendas stāstot, ka naktīs kalnā staigājot nenomirušās dvēseles…